Tokį rytą, kaip šiandien – kovo 15 dieną, kai lauke nei debesėlio. Saulė blizgina sniegu nuklotas pievas. Kyla klausimas – kur gi tas pavasaris? Atrodo, jog žiema prisiminė mus aplankyti. Bet šiandien ne apie tai. Ar dažnai tiesiog atsistojate, ir giliai įkvepiate aplink esančių kvapų? Kad ir šiandien – gaivus oro gurkšnis iki pat kaulų gilumų, ir šypsena iki ausų. O ar kada esi girdėjęs kuo kvepia avilys?
Kadangi šiandien šalta, nekišim nosies pas bites, bet… Tą kvapą ir vidury nakties gali atsiminti.
Vos atidarius avilį, pajunti lengvą šilumą. Ypač dabar, kai bičių motinėlė pradėjus dėti kiaušinėlius, ir yra auginami perai (besivystančios bitutės). Avilyje turi būti palaikoma kuo aukštesnė temperatūra, nes augimui ir vystimuisi reikalinga šiluma. Juk niekam nepatinka drėgmė ir šaltis?
Galiausiai nosį pakutena aštrus pikio kvapas. Ir nekeista, juk jo rasi visur. Rėmelių išorė daugiau mažiau padengta pikiu. Kartais ir atskirti vieną nuo kito sunku. Juk taip bitės apsisaugo nuo skersvėjo. Uždengia net menkiausius plyšelius, tad avilys saugus, dezinfekuotas, ir lyg tikras spa salonas, skleidžia pikio kvapo aromaterapijos kvapus.
Galiausiai pajunti medaus su vašku persipinusį aromatą. Jau lyg ir junti ant liežuvio galo saldų, bei gomurį kutenantį skonį. Kartais jis aštrus, kartais švelnesnis. Juk pilnas avilys ar tai lpienių, ar tai grikių medaus būna. Išlavinta bitininko uoslė tikrai atskirs ir augalų rūšį, pagal avilyje vyraujantį aromatą. Įdomu, kodėl gi niekas dar nesukūrė avilio aromato kvepalų?
Tie nosį kutenantys kvapai, ne veltui maloniai ramina ir yra vertinami. Ar teko girdėti apie avilio aromaterapiją? Tai patalpa, kur patenkantys visi avilyje sklandantys kvapai maloniai ramina, stiprina imunitetą, ir padeda atsipalaiduoti.
Ar jau jauti iš avilio sklindantį aromatą?