fbpx

Pristatymas

0,00 Eur – pristatymo kaina, kai užsakymo suma didesnė nei 35 Eur.

Bityno dienoraštis

Ar pamenate vaikystės dienas, kai rašėme denoraštį? Sudėdavome išgyvenimus, paslaptis, ar šiaip, pasiguosdavome baltame popieriaus lape. Prisiminus tai, nusprendžiau rašyti bityno dienoraštį. Tai labiau darbų, veiksmų ir pamąstymų užrašai, nei asmeniniai jausmai. Nors čia nugula visko. Kyla klausimas kodėl visa tai rašau? Rašau prismininimams, palyginimui, pasimokymui patiems iš savo klaidų, o gal ir ateities kartoms, kad ir kaip banaliai tai gali skambėti.

Nors dienoraštį vedu tik antri bitininkavimo metai, tai jau tapo įpročių. Kas kart grįžusi po darbų bityne, sėdu prie kompiuterio ir išdėstau įvairiausias mintis. Rašau ką šiandien nuveikėme. Ar viskas pavyko. Ką kitą kartą galėtumę daryti kitaip? Ko išmokome? Pasižymiu datą, tuo metu vyraujantį orą, ir bičių elgesį.

Juk ne tik mes, žmonės, reaguojame į šiltėjančius orus. Nevisada suprantame aplinkos pokyčius. Lygiai taip pat reaguoja ir bitės. Šių metų žiema buvusi neįprastai šilta, kiek sujaukė žiemojimą ir bičių gyvenime. Žinoma, minčių yra dviprasmiškų. Vieni teigia, jog šiltesnis klimatas bitėms tik į naudą. Kiti bitininkai bijantys, jog bitėms gali trūkti maisto, nes esą visą žiemos laikotarpį jos suvartojo žymiai daugiau maisto atsargų. Juk todėl mes ir esamę skirtingi, turintys savo nuomonę ir pamąstymus. Ar gi ne taip? Todėl bitininko dienoraštis – puiki alternatyva, palyginti kelis metus vyravusį orą, bičių elgesį, medaus derlių. Palyginti tam, jog prisimintum, o gal ir nekartotum tų pačių klaidų, kurios pernai galėjo atnešti daugiau naudos.

Juk tik bandant ir analizuojant galime vis daugiau įsigilinti į tą mažą, bet pasakiškai didelį mikro pasaulį, kurį gyvena bitės.

Trumpi užrašai iš praeitų metų: ”2019-03-01 Vėjuota. Šaltoka. Patikrinome kaip maistą (kandi tešla, arba pernykštis medus) valgomas Pamažupių bityne. Matosi, jog maistas yra valgomas. 2018 vasara buvo sausa ir karšta, tikriausiai turėjome palikti daugiau maisto žiemojimui aviliuose. Bitės jau apsiskraidė, nes kelios dienos buvo saulėtos. Laukiam šiltesnių dienų, kai galėsim valyti avilius, tikrinti korius. ” 

Atrodo paprasti ir eiliniai užrašai. Pasakų čia ir nekuriame. Nes realiau už bičių gyvenimą, kažin ar atrastumę.

 

 

 

Taip pat skaitykite